Bezpłatny newsletter

Zaprenumeruj newsletter, aby otrzymywać najświeższe informacje oraz bezpłatne materiały.

Pobierz bezpłatne materiały

Szczegóły

Download

O Duchu

„Gra w trzy ognie. Derridiańska trylogia o duchu”, Agata Bielik-Robson

To żaden sekret, że lwia część pism Derridy kręci się właśnie wokół sekretu. „To żaden sekret”: w ten zresztą sposób można by podsumować Derridiańską naukę o sekrecie, która oscyluje wokół tego, co rzekomo tajne i poufne tak znacząco i intensywnie, że w końcu wszystko zdradza, choć nigdy nie czyni tego wprost… – tak Agata Bielik-Robson zaczyna swoją rozprawę na temat „O duchu” Derridy.
„Co malować?” Jean-François Lyotard – posłowie (Monika Murawska, Piotr Schollenberger)

„Co malować?” Jean-François Lyotard – posłowie (Monika Murawska, Piotr Schollenberger)

Co malować? to filozoficzna rozprawa o malarstwie autorstwa jednego z najbardziej znanych francuskich filozofów zeszłego stulecia, Jean-François'a Lyotarda - twórcy pojęcia „postmodernizm”. Lyotard przechodził od rozwijania koncepcji postmodernizmu w kulturze i filozofii do zainteresowania sztuką i estetyką.
Premiera książki już 15 sierpnia!

Zapraszamy do pobierania posłowia, którego autorami są tłumacze dzieła Lyotarda - Doktor Monika Murawska oraz Doktora Piotr Schollenberger.
Lex bez łez. Apteczka prawna - prawo autorskie, czyli o twórczości i jej ochronie

Lex bez łez. Apteczka prawna - prawo autorskie, czyli o twórczości i jej ochronie

Apteczka prawna. Lex bez łez to pełen przykładów z życia wziętych poradnik, który uczy i przestrzega przed wieloma zagrożeniami czyhającymi współcześnie na młodych ludzi. Na ponad dwustu stronach sędziowie ze Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” uczulają nastolatków: jak zgodnie z prawem ściągać muzykę z internetu, jak postępować ze swoimi zdjęciami na portalu społecznościowym czy dostać zaległe alimenty od rodzica.

Zapraszamy do pobierania rozdziału dotyczącego prawa autorskiego.
„Animal rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować” – przedmowa

„Animal rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować” – przedmowa

Animal rationale (gr. Zoon logicon), czyli zwierzę rozumne – tak tradycyjnie zwykli definiować człowieka filozofowie. W dwóch słowach zawarta jest łączność każdego z nas ze światem przyrody i jednocześnie zdolność jej transcendowania. Jesteśmy organizmami, których funkcjonowanie podlega prawom natury. Tak jak każde zwierzę, każdego dnia musimy zaspokoić pragnienia naszego fizis, by przetrwać i przedłużyć istnienie gatunku. [...] Dokonaliśmy klasyfikacji gatunków, coraz więcej wiemy o zwyczajach zwierząt i stosowanych przez nie sposobach adaptacji. Czy jednak potrafimy z tej wiedzy w pełni skorzystać?

Zapraszamy do pobierania i lektury przedmowy do książki Pawła Fortuny i Łukasza Bożyckiego, z której czytelnik dowie się, jak zwierzęta mogą nas inspirować w rodzinie, edukacji i biznesie.
Agata Bielik-Robson, „Bliźni nie istnieje”, albo o granicach psychoanalitycznej parafrazy – posłowie do  „Bliźniego”

Agata Bielik-Robson, „Bliźni nie istnieje”, albo o granicach psychoanalitycznej parafrazy – posłowie do „Bliźniego”

„Bliźni” to wyjątkowe przedsięwzięcie intelektualne. Trzech filozofów – Slavoj Žižek, Eric Santner, Kenneth Reinhard – korzystających z pojęciowości psychoanalitycznej podejmuje wyzwanie, które kulturom wszystkich epok rzuca biblijne przykazanie „kochaj bliźniego swego jak siebie samego". Zapraszamy do pobierania i lektury posłowia do tej publikacji – „Bliźni nie istnieje”, albo o granicach psychoanalitycznej parafrazy – autorstwa Agaty Bielik-Robson.
„Odzyskiwanie kategorii. Byt, prawda i podmiot w filozofii Alaina Badiou” – posłowie do polskiego wydania „Manifestów dla filozofii”.

„Odzyskiwanie kategorii. Byt, prawda i podmiot w filozofii Alaina Badiou” – posłowie do polskiego wydania „Manifestów dla filozofii”.

Do rąk polskich czytelników trafiła właśnie unikatowa edycja dwóch książek Alaina Badiou „Manifestu dla filozofii" i „Drugiego manifestu dla filozofii", które ukazały się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN pod wspólnym tytułem „Manifesty dla filozofii". Udostępniamy Państwu posłowie do wydania polskiego „Odzyskiwanie kategorii. Byt, prawda i podmiot w filozofii Alaina Badiou" autorstwa Andrzeja Wasilewskiego. Zapraszamy do pobierania i lektury. Tłumacz dzieł Badiou przybliża czytelnikowi konteksty powstania obu manifestów, ich poetykę oraz podstawowe założenia.
„Dobroć charakteru Polaków”, czyli krótka historia nierówności w Polsce”  –  słowo wstępne Adama Leszczyńskiego do polskiego wydania „Nierówności,...

„Dobroć charakteru Polaków”, czyli krótka historia nierówności w Polsce” – słowo wstępne Adama Leszczyńskiego do polskiego wydania „Nierówności,...

Problem nierówności nie jest w Polsce nowy, o czym świadczyć może coraz intensywniej toczącą się na ten temat debata. Głosem w niej jest również słowo wstępne do polskiego wydania książki Görana Therborna Nierówność, która zabija. Jak globalny wzrost nierówności niszczy życie milionów i jak z tym walczyć. Autor uzupełnia dzieło Therborna o kontekst polski, w tym historyczny. Zapraszamy do pobierania i lektury!
Wprowadzenie do polskiego wydania Pętli dobrego samopoczucia

Wprowadzenie do polskiego wydania Pętli dobrego samopoczucia

Pętla dobrego samopoczucia
Autor: Carl Cederström, Andre Spicer
Tłumacz: Łukasz Żurek
Data premiery: 19.08.2016

Pętla dobrego samopoczucia to książka o tym, jak dobre samopoczucie przekształciło się w obowiązek i obróciło się przeciwko nam. Carl Cederström i Andre Spicer zaprezentowali błyskotliwe studium przymusu dobrego samopoczucia i sposobów, w jakie przerodziło się ono w moralny imperatyw odwracając tym samym naszą uwagę od politycznego i społecznego zaangażowania.

Zapraszamy do przeczytania Przedmowy do polskiego wydania autorstwa Małgorzaty Halber
Katalog humanistyczny 2016

Katalog humanistyczny 2016

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem Wydawnictwa Naukowego PWN na 2016 rok obejmującym publikacje Redakcji Humanistyki i Redakcji Nauk Społecznych z zakresu filozofii, psychologii, socjologii, ekonomii, historii, filologii i literatury faktu - zarówno nowości, bestsellery, nowe wydania znanych już pozycji, a także zapowiedzi przyszłych premier.
  1. «
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. »

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej Zamknij