Bezpłatny newsletter

Zaprenumeruj newsletter, aby otrzymywać najświeższe informacje oraz bezpłatne materiały.

Pobierz bezpłatne materiały

Szczegóły

Inna akademia jest możliwa – Jan Sowa

Inna akademia jest możliwa – Jan Sowa

„Uniwersytet jako dobro wspólne. Podstawy krytycznych badań nad szkolnictwem wyższym" to kompleksowa propozycja spojrzenia na problemy współczesnego sektora szkolnictwa wyższego wykraczająca poza utarte sposoby myślenia i dyskutowania o nim. Biorąc za punkt wyjścia diagnozy o niewystarczalności nowoczesnej opozycji między tym, co publiczne, a tym, co prywatne dla wyjaśnienia współczesnych transformacji uniwersytetu.

Autor kieruje naszą uwagę na toczący się w tym obszarze konflikt między kapitałem a dobrem wspólnym. Dzięki temu jest w stanie zaoferować solidną podstawę dla formułowania alternatywnych rozwiązań najistotniejszych problemów stojących dziś przed szkolnictwem wyższym. Krytyczne stanowisko zarysowane na kolejnych kartach tej książki spełni oczekiwania wszystkich tych, którzy maja już dość ciągłego interpretowania uniwersytetu w kryzysie, a chcieliby go wreszcie zmienić.

Uniwersytet jako dobro wspólne daje nadzieje na to, że inna akademia jest możliwa!

 – Jan Sowa

Zapraszamy do pobierania przedmowy Jana Sowy „Inna akademia jest możliwa” do publikacji  Krystiana Szadkowskiego „Uniwersytet jako dobro wspólne. Podstawy krytycznych badań nad szkolnictwem wyższym”.

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatne materiały

  • E-mail:
  • Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 („Spółka”). Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji udostępnianych przez Spółkę produktów lub usług oraz marketingu towarów i usług własnych Spółki (w formie tradycyjnej), a w przypadku wyrażenia odrębnych zgód – w celach objętych oświadczeniem. Spółka informuje, że każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.
  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Wydawnictwa Naukowego PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 drogą elektroniczną, w tym za pośrednictwem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, informacji handlowych dotyczących zwłaszcza produktów, usług, aktualnych ofert.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wydawnictwo Naukowe PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług podmiotów powiązanych lub współpracujących ze Spółką.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej Zamknij