Fluks - medytacje z Krzysztofem Pacewiczem

  • NOK
Nowość
Ocena:
  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Fluks - medytacje z Krzysztofem Pacewiczem

Muzeum Łazienki Królewskie, 30.03.2017 r., godz. 18

Krzysztof Pacewicz o swoim eseju:
Fluks to krzyk całkowicie wysterylizowanego nowoczesnego podmiotu, odizolowanego od świata zewnętrznego i nieustannie obawiającego się zakażenia obcą materią. Fluks to protest suchego ciała, które z powodu nadmiernej higieny cierpi na ciągłe alergie i choroby autoimmunologiczne. Fluks to hymn na cześć przełamującego granice ciał politycznych i ciał indywidualnych przepływu płynów ustrojowych. Fluks to ćwiczenie z myślenia wspólnoty materialnej, lepkiej i płynnej.
Krzysztof Pacewicz – filozof, doktorant na Wydziale „Artes Liberales” UW. Publicysta Res Publiki Nowej, współredaktor książek "Foucault: źródła // ujścia" (Warszawa 2015) i "Gamification: Critical Approaches" (Warszawa 2015), współzałożyciel Laboratorium Techno-Humanistyki WAL UW. Zajmuje się relacją między polityką a życiem. 
Joanna Bednarek – filozofka, tłumaczka, pisarka, członkini redakcji „Praktyki Teoretycznej” i współpracowniczka Pracowni Pytań Granicznych UAM w Poznaniu, publikowała m.in. w „Krytyce Politycznej”, „Wakacie” i „Czasie Kultury”. Finalistka III edycji Konkursu o Nagrodę im. Barbary Skargi. Autorka książek: "Polityka poza formą. Ontologiczne uwarunkowania poststrukturalistycznej filozofii polityki" (2012) i "Linie kobiecości. Jak różnica płciowa przekształciła literaturę i filozofię?" (2016). Teksty literackie publikowała w „Czasie Kultury”, „Wakacie” i „FA-arcie”. Członkini Kapituły Górnośląskiej Nagrody Literackiej JULIUSZ. 
Piotr Graczyk - filozof i tłumacz, pracownik Instytutu Kultury UJ, w latach 2008-2017 redaktor kwartalnika „Kronos”. Przełożył na polski teksty Heideggera, Hegla, Schellinga, Schmitta, Benjamina, Adorna, Blumenberga, Taubesa i in. Publikował w „Kronosie”, „Znaku”, „Przeglądzie Politycznym” i in. Autor książek "Maska i oko. Rozważania o tragedii, ironii i polityce" (2013), "Przyszłość pewnej przenośni. Przyczynek do pytania o historię sztuki" (2015). Laureat III edycji Konkursu o Nagrodę im. Barbary Skargi.

Przeczytaj także

Polecane wydarzenia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej Zamknij