Blanchot dziś!

  • 10 czerwca 2016 - 10 czerwca 2016
  • js
Ocena:
  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Blanchot dziś!

Blanchot dziś!

10 czerwca (piątek) o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie pt. Blanchot dziś, które odbędzie się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Pańska 3 (sala z mozaiką).

Tomasz Falkowski, Clara Zgoła, Aleksandra Żdan rozmawiać będą na temat Przestrzeni literackiej Maurice’a Blanchota.

Wydarzenie jest jednym z serii spotkań w ramach seminarium Myślenie dziś V, Wiedza a fikcja, 10–12 czerwca 2016 r., których organizatorem są Fundacja na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, Instytut Filozofii UW i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Wiedza niekoniecznie i nie zawsze okazuje się prawdziwa, fikcja nie oznacza po prostu fałszu – toteż relacje między nimi nie sprowadzają się do radykalnej rozłączności czy opozycji; są na tyle złożone, że przybierają bardzo różne formy w różnych dziedzinach. Wchodzą tam zresztą w interakcje z odmiennymi pojęciami i problemami.

Spotkania służyć mają rozpoznaniu tych relacji i tych interakcji. W mniejszym stopniu przyjrzymy się konkretnym wynikom badawczym, w nieco większym – metodom, sposobom pracy i narzędziom. Jaka jest rola eksperymentów myślowych? Jaka funkcja – wyobraźni i narracji? Czy opowieść pozwala cokolwiek poznać? Czy istnieją dobre i złe fikcje? Kiedy fikcja służy prawdzie, a prawdziwa wiedza zgoła niepoznawczym celom?

Jednym z najwnikliwszych analityków tej problematyki w jej aspektach teoriopoznawczych, egzystencjalnych, społecznych i metafizycznych był Robert Musil – jego twórczości poświęcony będzie ostatni dzień konferencji. 

Przestrzeń literacka, M. Blanchot: http://ksiegarnia.pwn.pl/Przestrzen-literacka,298353376,p.html

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/616666328484005/ oraz na Fanpage https://www.facebook.com/Fundacja-na-Rzecz-My%C5%9Blenia-im-Barbary-Skargi-249296178517044/.

 

Eksport do google Eksport do CSV Eksport do Outlook

Przeczytaj także


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej Zamknij