#NETmisja – festiwal poświęcony kulturowym wymiarom Internetu

Ocena:
  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

#NETmisja – festiwal poświęcony kulturowym wymiarom Internetu

Koło naukowe Culture On zaprasza na drugą edycję festiwalu studenckiego #NETmisja, która odbędzie się w dniach 18-19 maja na kampusie UKSW przy ulicy Dewajtis 5.
Tematem tegorocznej odsłony będzie ciemna strona Internetu, czyli wszelakiego rodzaju zagrożenia czyhające na użytkowników Sieci oraz negatywne zjawiska z nią związane.

Internet jest obecnie najprężniej rozwijającym się medium i wszystko wskazuje na to, że jego społeczno-kulturowe znaczenie będzie tylko rosnąć. Oprócz niewątpliwych korzyści, jakie przynosi korzystanie z Sieci, generuje ona jednak szereg niebezpieczeństw i wątpliwych etycznie praktyk.

Podczas #NETmisji2 podejmiemy takie tematy, jak hejt, cyberbulling, inwigilacja czy przestępczość internetowa. Doświadczenie i wiedza ekspertów, naukowców, działaczy społecznych oraz przedstawicieli instytucji publicznych pomoże uczestnikom przygotować się na unikanie zagrożeń związanych z funkcjonowaniem on-line oraz przeciwdziałanie im.

 

W programie festiwalu znajdują się wykłady poświęcone cyberbezpieczeństwu międzynarodowemu, unikaniu pułapek e-marketingu czy niebezpiecznym skutkom uzależnienia od gier internetowych.

Interesująco zapowiada się dyskusja między Moniką Czaplicką, założycielką facebookowego profilu „Kryzysy w social media wybuchają w weekendy” oraz autorką książki Zarządzanie kryzysem w social media, a Piotrem Nowakiem, prowadzącym bloga „Sex, Drugs and Walka Klas”, który opowie o strategiach wywoływania internetowych burz.

Uczestnicy będą mieli ponadto możliwość spotkania ze znanymi z portalu YouTube artystami: Adrianną „ADU” Karczmarczyk oraz członkami Grupy Filmowej Darwin. Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w grze miejskiej, inspirowanej popularnymi portalami społecznościowymi, oraz późniejszego ogniska na terenie Lasu Bielańskiego. Zwieńczeniem dwudniowego festiwalu będzie koncert młodej obiecującej wokalistki Zuzanny „Suzi” Kłosińskiej wraz z zespołem w praskim klubie Chmury.

Więcej szczegółów znajduje się na funpage’u koła Culture On www.facebook.com/cultureON.UKSW

oraz na stronie wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/1027037067332125/

Eksport do google Eksport do CSV Eksport do Outlook

Przeczytaj także


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej Zamknij