Bezpłatny newsletter

Zaprenumeruj newsletter, aby otrzymywać najświeższe informacje oraz bezpłatne materiały.

Pobierz bezpłatne materiały

Szczegóły

Download

Wprowadzenie do polskiego wydania Pętli dobrego samopoczucia

Wprowadzenie do polskiego wydania Pętli dobrego samopoczucia

Pętla dobrego samopoczucia
Autor: Carl Cederström, Andre Spicer
Tłumacz: Łukasz Żurek
Data premiery: 19.08.2016

Pętla dobrego samopoczucia to książka o tym, jak dobre samopoczucie przekształciło się w obowiązek i obróciło się przeciwko nam. Carl Cederström i Andre Spicer zaprezentowali błyskotliwe studium przymusu dobrego samopoczucia i sposobów, w jakie przerodziło się ono w moralny imperatyw odwracając tym samym naszą uwagę od politycznego i społecznego zaangażowania.

Zapraszamy do przeczytania Przedmowy do polskiego wydania autorstwa Małgorzaty Halber
Katalog humanistyczny 2016

Katalog humanistyczny 2016

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem Wydawnictwa Naukowego PWN na 2016 rok obejmującym publikacje Redakcji Humanistyki i Redakcji Nauk Społecznych z zakresu filozofii, psychologii, socjologii, ekonomii, historii, filologii i literatury faktu - zarówno nowości, bestsellery, nowe wydania znanych już pozycji, a także zapowiedzi przyszłych premier.
Wprowadzenie do polskiego wydania Nowej kwestii miejskiej

Wprowadzenie do polskiego wydania Nowej kwestii miejskiej

Andy Meriffield po prawie pół wieku od wydania przez Manuela Castellsa "Kwestii miejskiej" w swojej książce "Nowa kwestia miejska" próbuje zaktualizować kanoniczne teksty dla studiów miejskich oraz poszukuje odpowiedzi, w jakim kierunku zmierzają współczesne metropolie.
Animal Rationale

Animal Rationale. Wstęp - audiobook, czyta Krystyna Czubówna

Jak zwierzęta mogą nas inspirować? Okazuje się, że świat przyrody ma dla nas więcej przykładów do naśladowania niż moglibyśmy się spodziewać. Animal Rationale to wspaniała, poruszająca książka o tym, jak zwierzęta mogą nas inspirować – to doskonała lekcja dla ludzi!

Książka dostępna będzie również w formie audiobooka, w mistrzowskim wykonaniu Krystyny Czubówny. Zachęcamy do pobrania i wysłuchania wstępu.

Premiera już 15 września 2015.

Koncentracja na sobie jako podstawa psychologicznego znaczenia pieniędzy – prof. Agata Gąsiorowska

Koncentracja na sobie jako podstawa psychologicznego znaczenia pieniędzy – prof. Agata Gąsiorowska

Pieniądze we współczesnym świecie spełniają nie tylko funkcje środka wymiany, miernika i przechowywania wartości, dla wielu ludzi bowiem ich wartość psychologiczna czy emocjonalna znacznie przekracza wartość ekonomiczną. Profesor Agata Gąsiorowska zastawania się, jaki jest podstawowy mechanizm stojący za psychologicznym znaczeniem pieniędzy, czy pieniądze mogą być zasobem interpersonalnym oraz czy istnieją różnice indywidualne w przekonaniu o symbolicznej naturze pieniędzy.
Zapraszamy do lektury rozdziału z książki „Psychologiczne znaczenie pieniędzy. Dlaczego pieniądze wywołują koncentrację na sobie?” Prof. Agaty Gąsiorowskiej. Udostępniony fragment dotyczy koncentracji na sobie jako podstawy psychologicznego znaczenia pieniędzy.

Inna akademia jest możliwa – Jan Sowa

Inna akademia jest możliwa – Jan Sowa

„Uniwersytet jako dobro wspólne. Podstawy krytycznych badań nad szkolnictwem wyższym" to kompleksowa propozycja spojrzenia na problemy współczesnego sektora szkolnictwa wyższego wykraczająca poza utarte sposoby myślenia i dyskutowania o nim. Biorąc za punkt wyjścia diagnozy o niewystarczalności nowoczesnej opozycji między tym, co publiczne, a tym, co prywatne dla wyjaśnienia współczesnych transformacji uniwersytetu.

Zapraszamy do pobierania przedmowy Jana Sowy „Inna akademia jest możliwa” do publikacji Krystiana Szadkowskiego „Uniwersytet jako dobro wspólne. Podstawy krytycznych badań nad szkolnictwem wyższym”.
„Globalny Minotaur” – przedmowa do polskiego wydania

„Globalny Minotaur” – przedmowa do polskiego wydania

Yanis Varoufakis – który jako minister finansów pogrążonej w kryzysie Grecji przeciwstawił się najpotężniejszym instytucjom finansowym na świecie – obala w swojej fascynującej książce najważniejsze mity dotyczące obecnego kryzysu światowej gospodarki.

Zapraszamy do pobierania przedmowy autorstwa Macieja Szlindera do polskiego wydania Globalnego Minotaura.
Lex bez łez. Apteczka prawna - prawo autorskie, czyli o twórczości i jej ochronie

Lex bez łez. Apteczka prawna - prawo autorskie, czyli o twórczości i jej ochronie

Apteczka prawna. Lex bez łez to pełen przykładów z życia wziętych poradnik, który uczy i przestrzega przed wieloma zagrożeniami czyhającymi współcześnie na młodych ludzi. Na ponad dwustu stronach sędziowie ze Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” uczulają nastolatków: jak zgodnie z prawem ściągać muzykę z internetu, jak postępować ze swoimi zdjęciami na portalu społecznościowym czy dostać zaległe alimenty od rodzica.

Zapraszamy do pobierania rozdziału dotyczącego prawa autorskiego.
„Karta prekariatu” – słowo wstępne Jacka Żakowskiego

„Karta prekariatu” – słowo wstępne Jacka Żakowskiego

„Kto czytał Prekariat Guya Standinga musi również przeczytać Kartę prekariatu. Nie tyle po to, by zaspokoić ciekawość, co w celach terapeutycznych. Bo największą siłą psującej świat i wpędzającej społeczeństwa w depresję ideologii prekaryzacji życia jest mit jej naturalności i nieuchronności rozwiązań, które proponuje”.

Jacek Żakowski w słowie wstępnym do Karty prekariatu Guya Standinga zadaje tej publikacji dość fundamentalne dla powodzenia zawartych w niej projektów, czyli jak zrobić kolejny krok i przeprowadzić zaproponowane w Karcie zmiany.

Animal Rationale – tapeta na pulpit

Animal Rationale – tapeta na pulpit

Animal Rationale to poruszająca książka o zachowaniach zwierząt i doskonała lekcja dla ludzi. Łukasz Bożycki, przyrodnik i wielokrotnie nagradzany fotograf przyrody, opisuje niezwykłe zwyczaje zwierząt. Paweł Fortuna, psycholog i trener biznesu, szuka w tych zachowaniach inspiracji dla człowieka.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy do pobrania tapetę na pulpit z motywem Animal Rationale. Zapraszamy do pobierania!
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. »

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej Zamknij