Bezpłatny newsletter

Zaprenumeruj newsletter, aby otrzymywać najświeższe informacje oraz bezpłatne materiały.

Pobierz bezpłatne materiały

Szczegóły

Download

Animal Rationale

Animal Rationale. Wstęp - audiobook, czyta Krystyna Czubówna

Jak zwierzęta mogą nas inspirować? Okazuje się, że świat przyrody ma dla nas więcej przykładów do naśladowania niż moglibyśmy się spodziewać. Animal Rationale to wspaniała, poruszająca książka o tym, jak zwierzęta mogą nas inspirować – to doskonała lekcja dla ludzi!

Książka dostępna będzie również w formie audiobooka, w mistrzowskim wykonaniu Krystyny Czubówny. Zachęcamy do pobrania i wysłuchania wstępu.

Premiera już 15 września 2015.

Koncentracja na sobie jako podstawa psychologicznego znaczenia pieniędzy – prof. Agata Gąsiorowska

Koncentracja na sobie jako podstawa psychologicznego znaczenia pieniędzy – prof. Agata Gąsiorowska

Pieniądze we współczesnym świecie spełniają nie tylko funkcje środka wymiany, miernika i przechowywania wartości, dla wielu ludzi bowiem ich wartość psychologiczna czy emocjonalna znacznie przekracza wartość ekonomiczną. Profesor Agata Gąsiorowska zastawania się, jaki jest podstawowy mechanizm stojący za psychologicznym znaczeniem pieniędzy, czy pieniądze mogą być zasobem interpersonalnym oraz czy istnieją różnice indywidualne w przekonaniu o symbolicznej naturze pieniędzy.
Zapraszamy do lektury rozdziału z książki „Psychologiczne znaczenie pieniędzy. Dlaczego pieniądze wywołują koncentrację na sobie?” Prof. Agaty Gąsiorowskiej. Udostępniony fragment dotyczy koncentracji na sobie jako podstawy psychologicznego znaczenia pieniędzy.

Poczwórny Harman – Posłowie do „Traktatu o przedmiotach”

Poczwórny Harman – Posłowie do „Traktatu o przedmiotach”

„A więc spróbuję – czemu nie? – poniekąd przeczytać Harmana Harmanem. Poczwórna struktura, którą się tu posłużę, rozciąga się na dwóch osiach – jedna z nich przebiega między anachronicznym «staromodnym» wymiarem tej filozofii a jej «hipernowoczesnością», druga zaś między jej metodami, warsztatem i językiem a czymś, co można by nazwać «ukierunkowaniem», «sednem» lub «dążeniem» filozofii Harmana. Najpierw więc postaram się postaram się pokazać, na czym polega nowatorstwo i staroświeckość tej myśli, a później przejdę do rozważań nad jej kostiumem i stawką”.

Zapraszamy do pobierania oraz lektury recenzji książki Harmana!
„Odzyskiwanie kategorii. Byt, prawda i podmiot w filozofii Alaina Badiou” – posłowie do polskiego wydania „Manifestów dla filozofii”.

„Odzyskiwanie kategorii. Byt, prawda i podmiot w filozofii Alaina Badiou” – posłowie do polskiego wydania „Manifestów dla filozofii”.

Do rąk polskich czytelników trafiła właśnie unikatowa edycja dwóch książek Alaina Badiou „Manifestu dla filozofii" i „Drugiego manifestu dla filozofii", które ukazały się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN pod wspólnym tytułem „Manifesty dla filozofii". Udostępniamy Państwu posłowie do wydania polskiego „Odzyskiwanie kategorii. Byt, prawda i podmiot w filozofii Alaina Badiou" autorstwa Andrzeja Wasilewskiego. Zapraszamy do pobierania i lektury. Tłumacz dzieł Badiou przybliża czytelnikowi konteksty powstania obu manifestów, ich poetykę oraz podstawowe założenia.
Agata Bielik-Robson, „Bliźni nie istnieje”, albo o granicach psychoanalitycznej parafrazy – posłowie do  „Bliźniego”

Agata Bielik-Robson, „Bliźni nie istnieje”, albo o granicach psychoanalitycznej parafrazy – posłowie do „Bliźniego”

„Bliźni” to wyjątkowe przedsięwzięcie intelektualne. Trzech filozofów – Slavoj Žižek, Eric Santner, Kenneth Reinhard – korzystających z pojęciowości psychoanalitycznej podejmuje wyzwanie, które kulturom wszystkich epok rzuca biblijne przykazanie „kochaj bliźniego swego jak siebie samego". Zapraszamy do pobierania i lektury posłowia do tej publikacji – „Bliźni nie istnieje”, albo o granicach psychoanalitycznej parafrazy – autorstwa Agaty Bielik-Robson.
„Komunikowanie śmiercią. Medialne aspekty fizycznego odchodzenia ze świata polityki” – wstęp

„Komunikowanie śmiercią. Medialne aspekty fizycznego odchodzenia ze świata polityki” – wstęp

Umieranie politycznych liderów i jego mechanizmy to niewątpliwie ciekawy fenomen społeczny i medialny, który Wojciechowi Jabłońskiemu w sposób przekonujący udało się poddać ujęciu modelowemu. Autor zadaje sobie trud udzielenia odpowiedzi na pytanie, jak to się dzieje, że jedni liderzy wiodą życie pośmiertne jako legendy, a inni zaraz po śmierci znikają ze świadomości zbiorowej. Zjawisko jest złożone, a jego opracowanie trudne, zwłaszcza że podjęte w Komunikowaniu śmiercią rozważania w wielu aspektach są pionierskie. Zapraszamy do pobierania i lektury wstępu do tej publikacji!
„Dobroć charakteru Polaków”, czyli krótka historia nierówności w Polsce”  –  słowo wstępne Adama Leszczyńskiego do polskiego wydania „Nierówności,...

„Dobroć charakteru Polaków”, czyli krótka historia nierówności w Polsce” – słowo wstępne Adama Leszczyńskiego do polskiego wydania „Nierówności,...

Problem nierówności nie jest w Polsce nowy, o czym świadczyć może coraz intensywniej toczącą się na ten temat debata. Głosem w niej jest również słowo wstępne do polskiego wydania książki Görana Therborna Nierówność, która zabija. Jak globalny wzrost nierówności niszczy życie milionów i jak z tym walczyć. Autor uzupełnia dzieło Therborna o kontekst polski, w tym historyczny. Zapraszamy do pobierania i lektury!
Marcin Pańkow „Hegel i pozór. Źródła i przedmiot dialektyki spekulatywnej” – przedmowa

Marcin Pańkow „Hegel i pozór. Źródła i przedmiot dialektyki spekulatywnej” – przedmowa

„Pytanie o ostatnie słowo Hegla w sprawie metafizyki, bytu i bycia, istoty i pozoru, rzeczywistości, platonizmu i tym podobnych spraw domaga się przecież wyjaśnienia faktu, że dla niego samego Nauka logiki była jakąś metafizyką - nową, krytyczną - skoro świadomie trzymał się tego słowa. Być może nawet, jak chciał Heidegger, była wręcz metafizyką jakiegoś «innego początku»”.


  1. «
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. »

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej Zamknij