Antony Polonsky uhonorowany doktoratem honoris causa UJ

Nowość
Ocena:
  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

fot. Anna Wojnar, www.uj.edu.pl

Antony Polonsky, autor Dziejów Żydów w Polsce i Rosji i jeden z najbardziej uznanych autorytetów naukowych z zakresu historii Żydów w Polsce, został doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Profesor Polonsky od lat jest cenionym w Polsce naukowcem. Świadczą o tym przyznawane mu licznie nagrody i wyrównienia: doktorat honorowy Uniwersytetu Warszawskiego,  tytuł honorowego członka Polskiego Towarzystwa Historycznego i Polskiego Towarzystwa Studiów Żydowskich, odznaczenie Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Krzyżem Oficerskim tegoż Orderu.

The Jews in Poland and Russia trzytomowe dzieło, którego autorem jest Antony Polonsky, powstało po dwudziestu pięciu latach studiów i badań. W 2014 roku Wydawnictwo Naukowe PWN wydało jego skróconą, bardziej przystępną wersję – Dzieje Żydów w Polsce i Rosji – skierowaną do szerszej publiczności, której zainteresowanie kulturą żydowską stale w Polce rośnie. To dzięki zorganizowanej w 1984 roku przez Profesora Polonsky’ego konferencji naukowej w Oksfordzie, w 1986 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim powstał Zakład Historii i Kultury Żydów w Polsce – pierwszy tego typu ośrodek w naszym kraju – co podkreślił Edward Dąbrowa w wygłoszonej podczas uroczystości laudacji.

Ostatnio Profesor był obecny na otwarciu Muzeum Historii Żydów, gdzie odbyła się również premiera jego najnowszej książki Dzieje Żydów w Polsce i Rosji, w której odkrywa przed czytelnikiem wielowymiarowość dziejów Żydów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Przeczytaj także

Polecane wydarzenia

Polecane recenzje


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej Zamknij