„Gdzie ci mężczyźni” – Profesor Zimbardo na tropie

Nowość
Ocena:
  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

„Gdzie ci mężczyźni” – Profesor Zimbardo na tropie

15 kwietnia 2015 roku nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukaże się w Polsce książka Philipa Zimbardo Gdzie ci mężczyźni? A już dziś udostępniamy Państwu przedmowę do tej publikacji.

Profesor Zimbardo nie tylko tropi zaginiony gatunek, którym stali się mężczyźni, lecz także stara się znaleźć odpowiedzi na pytania, co to znaczy być mężczyzną we współczesnym świecie i dlaczego wydaje się to takie trudne? Sławny psycholog rozważa przyczyny kryzysu męskości, przedstawia propozycje możliwych z niego wyjść i zauważa, że konieczne stało się zaktualizowanie roli mężczyzny w społeczeństwie.

Czy mianem „słabej płci” na pewno powinniśmy określać dziś kobiety? System edukacji promuje uczennice, kryzys rodziny i psychiczną nieobecność ojców pozbawia chłopców ważnego wzorca. Wirtualna rzeczywistość jest dla młodych mężczyzn substytutem relacji, pornografia nieudolnie zastępuje edukację seksualną. Czy kobiety, coraz śmielej realizujące swoje cele i osiągające sukcesy w wielu sferach życia, znajdują w dzisiejszych mężczyznach godnych siebie partnerów? Czy matki, ojcowie, partnerki, nauczyciele, i wreszcie sami mężczyźni, mogą przeciwdziałać upadkowi męskości? Gdzie ci mężczyźni to książka, którą Philip Zimbardo i Nikita Coulombe przygotowali specjalnie na rynek polski.

Autorem okładki i innych ilustracji w książce jest Igor Myszkiewicz, rysownik i autor bloga Kryzys Wieku.

Przedmowa pozwoli zorientować się czytelnikowi w podstawowych tezach postawionych w tej publikacji. Zapraszamy do pobierania i lektury!

Więcej informacji na temat książki można znaleźć na stronie: http://www.gdziecimezczyzni.pl/ - artykuły, wywiady, video, bezpłatne materiały do pobrania, informacje o wydarzeniach i więcej grafik autorstwa Igora Myszkiewicza. Zapraszamy!

Przeczytaj także

Polecane recenzje