Konkurs! Moda bez Francji jest jak?

Warto przeczytać
Temat miesiąca
Ocena:
  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Konkurs! Moda bez Francji jest jak?

Jedna sukienka warta tyle, ile dziesięć ton węgla? Litr perfum za dwie tony ropy? W latach 1937-1947 moda we Francji była na wagę złota, więcej nawet – na wagę węgla i ropy! Takie zyski przynosiła moda krajowi, w którym prawdziwa elegantka nie wychodziła z domu bez kapelusza i białych rękawiczek. Krzysztof Trojanowski, autor książki Moda w okupowanej Francji i jej polskie echa, zaprasza na podróż w czasie do świata wielkiej mody.

Francja, ojczyzna wielkich projektantów - Coco Chanel, Madeleine Vionnet i Jeanne Lanvin, jest centrum światowej mody nie od dziś i nie przestała nim być nawet w trudnych czasach wojny i okupacji. Moda stała się wówczas sposobem demonstrowania tożsamości narodowej i rodzajem buntu wobec obcej władzy. Rozwoju wielkiej mody nie powstrzymały nawet spowodowane wojną zniszczenia i gospodarcze restrykcje okupanta – przeciwnie –  skromność środków zaowocowała siłą improwizacji i wyobraźni.

Napiszcie, czym jest dla Was moda bez Francji? Zapraszamy do podawania swoich odpowiedzi! Do wygrania egzemplarz książki Krzysztofa Trojanowskiego Moda w okupowanej Francji i jej polskie echa

Swoje propozycje zamieszczajcie w komentarzach pod tekstem. Spośród odpowiedzi wybierzemy jedną, która zostanie nagrodzona.

Odpowiedzi nadsyłajcie do 2 listopada. Wyniki zostaną ogłoszone na portalu „Myśleć” 3 listopada. Zapraszamy!

UWAGA! NA SPOTKANIU PROMOCYJNYM AUTOR PODPISAŁ KSIĄŻKĘ DLA ZWYCIĘZCY!

Więcej o książce Trojanowskiego w artykule „Od negliżu do wizytowej sukni”. 

ROZWIĄZANIE KONKURSU:

Gratulujemy Karolinie Wieczorek, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za ciekawe odpowiedzi!

Przeczytaj także

Polecane wydarzenia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej Zamknij