Konkurs! – wygraj książki nominowane do nagrody „Książka dla trenera”

Ocena:
 • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

geralt, pixabay

Wszystkie nominacje do nagrody „Książka dla trenera” są dla nas ogromnym wyróżnieniem. Chcemy nieco uczcić ten mały sukces, dlatego zapraszamy wszystkich Czytelników do udziału w konkursie, w którym będzie można wygrać egzemplarze nominowanych książek.

Zasady są proste:

 1. Przed nami 6 tygodni i 7 książek.
 2. Co czwartek opublikujemy pytanie konkursowe, na odpowiedzi czekamy do kolejnego czwartku – umieszczajcie je w komentarzach pod postem. Spośród odpowiedzi redakcja wybierze jedną, która zostanie nagrodzona.
 3. Ogłoszenie zwycięzcy i nowe pytanie konkursowe w każdy czwartek. 

Uwaga! Przed nami ostatni tydzień konkursu, dlatego ogłaszamy dogrywkę Dogrywka III i V tury! Na Wasze odpowiedzi czekamy do środy 20 maja, do godziny 23:59! Pamiętajcie, żeby w komentarzu dopisać, w której turze bierzecie udział. 

VI tura

W szóstej i ostatniej turze naszego konkursu mamy dla Was dwie książki:

 • Problemy biznesowe Erica Bollanda i Franka Fletchera – Poradnik, w którym autorzy z Midway College w Kentucky z długoletnim doświadczeniem w największych koncernach i firmach consultingowych prezentują gotowe rozwiązania najtrudniejszych problemów pojawiających się w trakcie zarządzania przedsiębiorstwem.
 • Derekrutacja. Czyli jak skutecznie rozwiązać stosunek pracy – poradnik dla pracodawców  oraz organizacji skupiających i reprezentujących zarówno interesy pracodawców, jak i prawa pracownicze.

Zadanie konkursowe:

Napiszcie nam, dlaczego wymienione książki by się Wam przydały.

Do wygrania egzemplarz Problemów biznesowych i egzemplarz Derekrutacji. Zapraszamy!

Odpowiedzi prosimy podawać w komentarzach z dopiskiem VI tura. Czekamy do środy 20 maja, do godziny 23:59!

 

V tura

W tym tygodniu mamy dla Was egzemplarz książki Medialne lwy dla rekinów biznesu Aleksandry Ślifirskiej. Najpopularniejsi polscy dziennikarze zdradzają, jak można wykorzystać media, aby osiągnąć sukces w biznesie. Porad udzielają m.in. Jacek Żakowski, Marek Tejchman, Jolanta Fajkowska czy Dorota Niećko.

Zadanie konkursowe:

Napiszcie nam, dlaczego chcielibyście przeczytać książkę Aleksandry Ślifirskiej.

Odpowiedzi prosimy podawać w komentarzach z dopiskiem V tura. Czekamy do środy 13 maja, do godziny 23:59!

IV tura

Rozwiązanie konkursu: Książka trafi do Pani Moniki Rynkiewicz. Gratulujemy!

W tym tygodniu mamy dla Was egzemplarz książki Przestrzenie manipulacji społecznej pod redakcją Dariusza Dolińskiego i Małgorzaty Gamian-Wilk. Ta książka to kompendium wiedzy na temat manipulacji społecznej. Zawarte w niej informacje pozwolą nam odróżnić manipulację od innych form wywierania wpływu, dostrzec przejawy manipulacji w życiu społecznym oraz, co najważniejsze – przeciwdziałać jej. Autorzy zawartych w tej publikacji artykułów zastanawiają się, jaki jest związek pomiędzy manipulacją a kłamstwem i oszustwem, czy potrafimy zmanipulować samych siebie oraz jak wygląda manipulacja w bliskich związkach i w pracy.

Pytanie konkursowe:

Czy często stosujecie manipulację? W jakich sytuacjach się Wam przydaje?

Do wygrania egzemplarz książki Przestrzenie manipulacji społecznej.

Odpowiedzi prosimy podawać w komentarzach z dopiskiem IV tura. Czekamy do środy 6 maja, do godziny 23:59!

III tura

W tym tygodniu mamy dla Was egzemplarz książki Psychologia konsumentaKatarzyny Stasiuk i Dominiki Maison. Autorki zastanawiają się, dlaczego kupujemy produkty luksusowe? Czy można wpływać na konsumentów poza ich świadomością? Kto i kiedy kupuje pod wpływem impulsu? I wskazują, skąd można czerpać wiedzę o zachowaniach konsumentów, a następnie określają znaczenie podstawowych procesów poznawczych, emocjonalnych i motywacyjnych w podejmowaniu przez nich decyzji. Wnioski autorek zostały poparte wynikami badań naukowych oraz zilustrowane przykładami zastosowania wiedzy psychologicznej w działaniach marketingowych.

Pytanie konkursowe:

Dokonujecie czasem kompulsywnych zakupów? Opowiedzcie nam, co ostatnio kupiliście.

 Do wygrania egzemplarz książki Psychologia konsumentaKatarzyny Stasiuk i Dominiki Maison

Opowiedzi prosimy podawać w komentarzach z dopiskiem III tura. Czekamy do środy 29 kwietnia, do godziny 23:59!

II tura

Rozwiązanie II tury konkursu: Książka Elkhonona Goldberga Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje trafi do rąk Pani Moniki Rynkiewicz. Gratulujemy!

W tym tygodniu mamy dla Was egzemplarz książki Elkhonona Goldberga Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje. Znany neuronaukowiec i neuropsycholog kliniczny opisuje fenomen nabierania tzw. mądrości życiowej, która jest właściwością ludzi starszych. Jak to się dzieje, że umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje? Tego własnie dowiecie się z tej książki.

Pytanie konkursowe:

Znacie takich seniorów?

Czasem do oceny sytuacji czy motywów innych ludzi wystarczy im spojrzenie. Ich intuicja jest trafniejsza, a rozumienie problemów – głębsze. Ich wiedza się nie starzeje – przez lata są autorytetem i niedoścignionym wzorem dla młodszych kolegów w pracy, studentów, dzieci i wnuków. Można powiedzieć, że używają tej wiedzy nieco inaczej – spoglądając z dystansu i dostrzegając na pozór nieistniejące powiązania między sprawami – Ekonon Goldberd nazywa tę umiejętność umysłową magią.

Opiszcie nam seniora, który zachwycił Was swoją mądrością. Czego się od niego dowiedzieliście?

Do wygrania książka Elkhonona Goldberga Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje.

Odpowiedzi prosimy podawać w komentarzach z dopiskiem II tura. Czekamy do środy 22 kwietnia, do godziny 23:59!

Zachęcamy również do odsłuchania fragmentu książki, który można pobrać z naszej strony:http://myslec.pwn.pl/Download/Jak-umysl-rosnie-w-sile-pobierz-plik-mp3

oraz do lektury artykułu:http://myslec.pwn.pl/Warto-przeczytac/Wszyscy-znamy-takich-seniorow-Jak-umysl-rosnie-w-sile-gdy-mozg-sie-starzeje 

I tura

Rozwiązanie I tury konkursu: Książka Dylemat wagonika trafi do Pana Kacpra A. Hefta. Gratulujemy zwycięzcy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za ciekawe odpowiedzi!

Pytanie konkursowe:

Wagonik pędzi po torach w niekontrolowany sposób. Przed nim znajduje się pięć osób, a na bocznym torze stoi jeden człowiek.  

Wyobraź sobie, że znajdujesz się akurat tuż obok zwrotnicy, która może zmienić tor wagonika. W ten sposób uratujesz pięć osób, ale poświęcisz jedną. Czy zdecydujesz się pociągnąć za wajchę? Inna wersja: obserwujesz zdarzenie z kładki. Jedyną możliwością uratowania ludzi jest zrzucenie ciężkiego przedmiotu na tory. A obok ciebie stoi bardzo gruby mężczyzna..

Napiszcie nam, co Wy byście zrobili i dlaczego. Czekamy na wasze odpowiedzi!

Do wygrania książka Thomasa Cathcarta Dylemat wagonika. 

Na odpowiedzi czekamy do środy 15 kwietnia, do godziny 23:59!

 

Serdecznie zachęcamy również do głosowania na nasze książki na stronie konkursu: http://trenerzy.org.pl/ksiazka-dla-trenera/edycja-2014-glosowanie

Przeczytaj także

Polecane wydarzenia

Polecane recenzje