Najlepsza psychologiczna książka!

Nowość
Ocena:
  • Obecnie 0 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Najlepsza psychologiczna książka!

Nagroda Teofrasta przyznawana jest w dwóch kategoriach: najlepsza psychologiczna książka naukowa oraz najlepsza psychologiczna książka popularnonaukowa. W tym roku wydawnictwa i uczelnie zgłosiły aż 41 pozycji.

Zwycięzców tegorocznej edycji poznaliśmy podczas gali, która odbyła się 13 października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Uroczystość była prawdziwym świętem polskiej książki psychologicznej, wyjątkowym także z racji jubileuszu 20-lecia magazynu psychologicznego „Charaktery”.

Teofrasta za najlepszą książkę popularnonaukową otrzymali Paweł Fortuna i Łukasz Bożycki, autorzy Animal Rationale Jak zwierzęta mogą nas inspirować? Rodzina, edukacja, biznes. – Każda cegiełka budująca świadomość ludzi, że nie są wyjątkowym gatunkiem, że wszystko, co mają i co wydaje im się stricte ludzkie, wynika z natury i ewolucji, że dzięki tej naturze mogą się wiele uczyć i czerpać z niej inspiracje, otwiera ludziom oczy i zmusza do zmiany poglądów na świat. Książka ta, łącząca wiedzę biologa i psychologa, to właśnie taka cegiełka. Nie jest łatwo napisać dobrą książkę, która popularyzuje wiedzę naukową w bardzo dobrym, przystępnym stylu – mówił w laudacji dr hab. Maciej Trojan, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Serdecznie gratulujemy Autorom oraz Wydawcy, Aleksandrze Małek-Leśniewskiej!

http://ksiegarnia.pwn.pl/Animal-Rationale,84920887,p.html

Więcej:  http://www.nagrodateofrasta.eu/  http://charaktery.eu/artykul/teofrasty-wreczone

Zdj.  Krzysztof Plebankiewicz/Charaktery

Katarzyna Nowak/PWN

  

   

Przeczytaj także

Polecane wydarzenia