Zapowiedzi: psychologia i pedagogika

Nowość
Ocena:
  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Zapowiedzi: psychologia i pedagogika

Szanowni Państwo,

 

W redakcji psychologii i pedagogiki Wydawnictwa Naukowego PWN ukazały się już pierwsze książkowe nowości.

W styczniu do rąk Czytelników trafiło nowe wydanie książki Sally Goddard Blythe „Jak ocenić dojrzałość dziecka do nauki” – jest to praktyczny przewodnik zawierający informacje na temat prawidłowości w rozwoju ruchowym dziecka i ich wpływu na osiągnięcia szkolne. Autorka przedstawiła dwie serie testów przesiewowych pozwalających zdiagnozować niedojrzałość neuromotoryczną dzieci w wieku 4–7 i powyżej 7 lat, oraz kompletny program ćwiczeń wspomagających rozwój dziecka. Program ten można realizować zarówno indywidualnie, jak i w większych grupach, np. klasie szkolnej.

Nowe wydanie książki zawiera szereg uzupełnień, przygotowaliśmy je także w zmienionym formacie ułatwiającym robienie notatek.

Już 15 marca ukaże się kolejna publikacja Sally Goddard Blythe: „Niedojrzałość neuromotoryczna dzieci i dorosłych”. Autorka objaśnia w niej, że nieprawidłowości rozwojowe w pierwszych miesiącach życia dziecka (niewygaszenie tzw. odruchów pierwotnych) wpływają na jego funkcjonowanie także w późniejszych latach, aż do dorosłości, skutkując takimi zaburzeniami, jak agorafobia, napady paniki czy trudności z orientacją w przestrzeni. Książka zawiera komplet testów przesiewowych pozwalających zdiagnozować niedojrzałość neuromotoryczną u dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.

15 kwietnia ukaże się „Poradnictwo psychologiczne” – publikacja pod redakcją Czesława Czabały i Sylwii Kluczyńskiej – kompendium wiedzy na temat tej formy pomocy psychologicznej, przeznaczone dla studentów i praktyków. Czytelnik dowie się z niej nie tylko, jakie elementy odróżniają poradnictwo od innych form pomocy, ale także uzyska informacje o przyczynach trudności w realizacji zadań rozwojowych na poszczególnych etapach. Autorzy monografii objaśniają, jak w skuteczny i profesjonalny sposób prowadzić poradnictwo dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i w podeszłym wieku; jak doradzać parom, rodzinom, osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym.

Wzmocniliśmy także zapasy książek z lat ubiegłych: polecam Państwa uwadze wznowienie książki Joachima Bauera „Empatia. Co potrafią lustrzane neurony”, przygotowaną w odświeżonej okładce znakomitą „Psychologię człowieka dorosłego” Piotra K. Olesia oraz klasyczną „Teorię społecznego uczenia się” Alberta Bandury.

Życzę przyjemnej lektury i zachęcam Państwa do dzielenia się opiniami na temat naszych książek.

Z wyrazami szacunku

Aleksandra Małek-Leśniewska

Wydawca

Przeczytaj także

Polecane wydarzenia

Polecane recenzje