Pętla dobrego samopoczucia
Autor: Carl Cederström, Andre Spicer
Tłumacz: Łukasz Żurek
Data premiery: 19.08.2016
Pętla dobrego samopoczucia to książka o tym, jak dobre samopoczucie przekształciło się w obowiązek i obróciło się przeciwko nam. Carl Cederström i Andre Spicer zaprezentowali błyskotliwe studium przymusu dobrego samopoczucia i sposobów, w jakie przerodziło się ono w moralny imperatyw odwracając tym samym naszą uwagę od politycznego i społecznego zaangażowania.
Zapraszamy do przeczytania Przedmowy do polskiego wydania autorstwa Małgorzaty Halber
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem Wydawnictwa Naukowego PWN na 2016 rok obejmującym publikacje Redakcji Humanistyki i Redakcji Nauk Społecznych z zakresu filozofii, psychologii, socjologii, ekonomii, historii, filologii i literatury faktu - zarówno nowości, bestsellery, nowe wydania znanych już pozycji, a także zapowiedzi przyszłych premier.
„Uniwersytet jako dobro wspólne. Podstawy krytycznych badań nad szkolnictwem wyższym" to kompleksowa propozycja spojrzenia na problemy współczesnego sektora szkolnictwa wyższego wykraczająca poza utarte sposoby myślenia i dyskutowania o nim. Biorąc za punkt wyjścia diagnozy o niewystarczalności nowoczesnej opozycji między tym, co publiczne, a tym, co prywatne dla wyjaśnienia współczesnych transformacji uniwersytetu.
Zapraszamy do pobierania przedmowy Jana Sowy „Inna akademia jest możliwa” do publikacji Krystiana Szadkowskiego „Uniwersytet jako dobro wspólne. Podstawy krytycznych badań nad szkolnictwem wyższym”.
Yanis Varoufakis – który jako minister finansów pogrążonej w kryzysie Grecji przeciwstawił się najpotężniejszym instytucjom finansowym na świecie – obala w swojej fascynującej książce najważniejsze mity dotyczące obecnego kryzysu światowej gospodarki.
Zapraszamy do pobierania przedmowy autorstwa Macieja Szlindera do polskiego wydania Globalnego Minotaura.
Apteczka prawna. Lex bez łez to pełen przykładów z życia wziętych poradnik, który uczy i przestrzega przed wieloma zagrożeniami czyhającymi współcześnie na młodych ludzi. Na ponad dwustu stronach sędziowie ze Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” uczulają nastolatków: jak zgodnie z prawem ściągać muzykę z internetu, jak postępować ze swoimi zdjęciami na portalu społecznościowym czy dostać zaległe alimenty od rodzica.
Zapraszamy do pobierania rozdziału dotyczącego prawa autorskiego.
„Kto czytał Prekariat Guya Standinga musi również przeczytać Kartę prekariatu. Nie tyle po to, by zaspokoić ciekawość, co w celach terapeutycznych. Bo największą siłą psującej świat i wpędzającej społeczeństwa w depresję ideologii prekaryzacji życia jest mit jej naturalności i nieuchronności rozwiązań, które proponuje”.
Jacek Żakowski w słowie wstępnym do Karty prekariatu Guya Standinga zadaje tej publikacji dość fundamentalne dla powodzenia zawartych w niej projektów, czyli jak zrobić kolejny krok i przeprowadzić zaproponowane w Karcie zmiany.
Animal Rationale to poruszająca książka o zachowaniach zwierząt i doskonała lekcja dla ludzi. Łukasz Bożycki, przyrodnik i wielokrotnie nagradzany fotograf przyrody, opisuje niezwykłe zwyczaje zwierząt. Paweł Fortuna, psycholog i trener biznesu, szuka w tych zachowaniach inspiracji dla człowieka.
Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy do pobrania tapetę na pulpit z motywem Animal Rationale. Zapraszamy do pobierania!
Animal rationale (gr. Zoon logicon), czyli zwierzę rozumne – tak tradycyjnie zwykli definiować człowieka filozofowie. W dwóch słowach zawarta jest łączność każdego z nas ze światem przyrody i jednocześnie zdolność jej transcendowania. Jesteśmy organizmami, których funkcjonowanie podlega prawom natury. Tak jak każde zwierzę, każdego dnia musimy zaspokoić pragnienia naszego fizis, by przetrwać i przedłużyć istnienie gatunku. [...] Dokonaliśmy klasyfikacji gatunków, coraz więcej wiemy o zwyczajach zwierząt i stosowanych przez nie sposobach adaptacji. Czy jednak potrafimy z tej wiedzy w pełni skorzystać?
Zapraszamy do pobierania i lektury przedmowy do książki Pawła Fortuny i Łukasza Bożyckiego, z której czytelnik dowie się, jak zwierzęta mogą nas inspirować w rodzinie, edukacji i biznesie.
Co malować? to filozoficzna rozprawa o malarstwie autorstwa jednego z najbardziej znanych francuskich filozofów zeszłego stulecia, Jean-François'a Lyotarda - twórcy pojęcia „postmodernizm”. Lyotard przechodził od rozwijania koncepcji postmodernizmu w kulturze i filozofii do zainteresowania sztuką i estetyką.
Premiera książki już 15 sierpnia!
Zapraszamy do pobierania posłowia, którego autorami są tłumacze dzieła Lyotarda - Doktor Monika Murawska oraz Doktora Piotr Schollenberger.