Psychologia pozytywna w praktyce

Psychologia pozytywna w praktyce

Nowość
Polecane
Zapowiedź
Ocena:
  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Książka zawiera najbardziej reprezentatywne teksty wybitnych teoretyków i praktyków z zakresu zastosowań psychologii pozytywnej. Pokazują one znaczenie psychologii pozytywnej w wyjaśnianiu ludzkich zachowań i losów, stanowią także ilustracje aplikacyjne w poszczególnych dziedzinach praktyki psychologicznej. Omawiane treści pokazują wszechstronne zastosowanie idei psychologii pozytywnej w praktyce zawodowej - w szkole, w psychoterapii, w pracy, w doradztwie, w polityce społecznej, w promocji zdrowia itp. Publikacja stanowi kontynuację i uzupełnienie Psychologii pozytywnej wydanej pod red. prof. Janusza Czapińskiego.

... to próba naukowej (nie poradnikowej!!!) odpowiedzi na pytanie, czy możemy żyć lepiej i co należny zrobić, aby życie nasze było lepsze: szczęśliwsze, pełniejsze, sensowniejsze, bardziej znaczące, bardziej pożyteczne, krótko - spełnione. Żebyśmy, żegnając się z nim, nie musieli żałować straconych okazji, zmarnowanego czasu, krzywd wyrządzonych innym, nijakości. Żebyśmy mogli powiedzieć: wypełniłem całą obietnicę, którą przyniosłem ze sobą na świat w dniu narodzin, do mglistych wskazówek genetycznych dopisałem sensowną konkretną instrukcję życia. Moje dzieci mogą brać ze mnie przykład.

- Z wprowadzenia Janusz Czapińskiego

Psychologia pozytywna, koncentrująca się na poprawie jakości życia ludzi, stała się w ostatnich latach jednym z najżywiej rozwijających się nurtów w psychologii. Równolegle do teorii, w polu jej zainteresowań znajdują się konkretne praktyczne rady i rozwiązania, mające sprzyjać dobremu życiu. Proponowana książka zawiera najbardziej reprezentatywne teksty wybitnych teoretyków i praktyków z zakresu zastosowań psychologii pozytywnej. Pokazują one jej znaczenie w wyjaśnianiu ludzkich zachowań i losów, a także stanowią ilustracje aplikacyjne w poszczególnych dziedzinach praktyki psychologicznej. Książka wskazuje również na wszechstronne zastosowanie idei psychologii pozytywnej w praktyce zawodowej - w szkole, w psychoterapii, w pracy, w doradztwie, w polityce społecznej, w promocji zdrowia itp.

Przeczytaj także

Zobacz recenzje

Polecane publikacje

Derekrutacja

Derekrutacja

Lucyna Brayshaw, Anna Chrobot, Ewa Konior, Aleksandra Płucienik, Grzegorz Wanio

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej Zamknij