Konkurs o nagrodę im. Barbary Skargi

Nowość
Ocena:
  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Konkurs o nagrodę im. Barbary Skargi

FUNDACJA NA RZECZ MYŚLENIA IM. BARBARY SKARGI OGŁASZA KONKURS O NAGRODĘ IM. BARBARY SKARGI

Tematem III edycji konkursu jest ŻYCIE I ŚMIERĆ SZTUKI. ESEJ FILOZOFICZNY O STATUSIE, ROZWOJU I WSPÓŁCZESNEJ SYTUACJI SZTUK

Podobnie jak w latach ubiegłych temat konkursu należy rozumieć możliwie szeroko. Organizator ma nadzieję, że skłoni on do rozważań zarówno fundamentalnych – mówiących o istocie (dzieła, aktywności artysty) – jak i tych skupionych raczej na mniej lub bardziej widocznych zjawiskach (instytucjach, przemianach bądź funkcjach). Przy założeniu, że w sztukach możliwe jest w ogóle oddzielenie sfery esencji od sfery fenomenów.

Fundacja czeka na teksty z estetyki, metafizyki, filozofii społecznej, etyki czy teorii mediów traktujące o kwestiach najogólniejszych i najbardziej szczegółowych, ograniczonych do jednej tylko z dziedzin sztuki, w tym także najnowszych, niemieszczących się w tradycyjnych klasyfikacjach „muz” bądź – przeciwnie – dawniejszych, dziś z rzadka jedynie uprawianych albo wręcz martwych.

Pytanie brzmi: jak sztuki istnieją i jak czasami przestają istnieć?

Konkurs adresowany jest do profesorów i studentów, filozofów amatorów i filozofów akademickich, wszystkich, którzy chcą i potrafią myśleć.

Więcej informacji: http://www.barbaraskarga.org/content/nagroda-0  

Przeczytaj także

Polecane recenzje