Konkurs – pytanie do Zygmunta Baumana

Warto przeczytać
Nowość
Ocena:
  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

Konkurs – pytanie do Zygmunta Baumana

Rozmowy o socjologii z Zygmuntem Baumanem to  zapis prawdziwie erudycyjnej rozmowy o istocie i zadaniach socjologii. Publikacja stanowi doskonałą lekturę zarówno dla specjalistów, jak i dla laików. Weź udział w konkursie i wygraj książę!

Zapraszamy do udziału w konkursie – pytanie do Zygmunta Baumana, w którym do wygrania są trzy książki Rozmowy o socjologii – zbiór czterech wywiadów przeprowadzonych z Zygmuntem Baumanem przez jego uczniów i krytyków Michaela Hviid-Jacobsena i Keitha Testera.

Zadanie jest proste: Zaproponujcie, jakie pytanie o socjologię zadalibyście Zygmuntowi Baumanowi?

Kto wie, może Zygmunt Bauman odpowie na Wasze pytania…

Swoje propozycje zamieszczajcie w komentarzach pod tekstem. Spośród odpowiedzi wybierzemy trzy, które zostaną nagrodzone. Wyniki zostaną ogłoszone na portalu „Myśleć” do 13 października 2014 roku.

 

***

Więcej o książce Rozmowy o socjologii:

Czym jest socjologia? Po co się nią zajmować? Jak ją uprawiać i jakie jest jej znaczenie? Zygmunt Bauman wyznaje, że w ciągu jego „bezwstydnie długiego” życia socjologia na swój sposób stała się dla niego czymś „normalnym”, a więc opierającym się pytaniom. Jednak odpowiedzi, których udziela w  Rozmowach o socjologii, przeczą temu stwierdzeniu.

Zbiór czterech wywiadów przeprowadzonych z Zygmuntem Baumanem przez jego uczniów i krytyków Michaela Hviid-Jacobsena i Keitha Testera to książka, która powinna się znaleźć, a dzięki rozmiarowi także może, w kieszeni każdego socjologa, ale również każdego, kto jest zainteresowany ludzkim byciem-w-świecie. Zygmunt Bauman zaznacza bowiem, że to, co w szczególności go interesuje, to doświadczenie aktorów dnia codziennego i dialog z tym doświadczeniem.

Książka jest zapisem prawdziwie erudycyjnej rozmowy o istocie i zadaniach socjologii. Cała opowieść wzbogacona została licznymi przykładami z literatury filmu i życia. Z tego powodu publikacja stanowi doskonałą lekturę zarówno dla specjalistów, jak i dla laików. Zdaje się, że Bauman wyciąga rękę zwłaszcza do tych drugich: rezygnuje ze specjalistycznej terminologii i w prosty sposób objaśnia złożone zagadnienia. Interesuje go bowiem przede wszystkim burzenie muru między socjologią a życiem. W Rozmowach o socjologii z pewnością mu się to udaje.

ZAKOŃCZENIE KONKURSU:

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Autorami zwycięskich wpisów są: Małgorzata Dorna, Karolina Pudło  i Misiek Orzechowski. Gratulujemy! Do wymienionych osób wysłana została wiadomość na fb (proszę sprawdzić folder inne).

Przeczytaj także

Polecane wydarzenia

Polecane recenzje