„Miesiąc języków” z kulturowo-językowymi

Nowość
Ocena:
  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

„Miesiąc języków” z kulturowo-językowymi

Czy wiecie, co ma wspólnego język chiński z włoskim? A rosyjski ze szwedzkim? Francuski z kirgiskim? A może wiecie, jakie są powiązania między językiem niemieckim i angielskim? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na blogach językowych i kulturowych.

Wydawnictwo PWN oraz portal myslec.pwn.pl objęły patronat nad niezwykłą akcją grupy blogerów prowadzących wspólnie blog kulturowo-językowi. Ochrzcili oni wrzesień „Miesiącem Języków” i w ramach tej akcji przez cały miesiąc na blogach będą pojawiać się artykuły dotyczące powiązań kulturowych, językowych i wszelkich innych między różnymi krajami. Każdy dzień akcji poświęcony będzie jednemu językowi obcemu: 1 września uwaga blogerów skupiła się na angielskim, 4 września – na chińskim, 7 września na francuskim, a w kolejnych dniach blogerzy skupią się na kirgiskim (10 września), niemieckim (13 września), rosyjskim (16 września), szwedzkim (19 września), włoskim (22 września). Oznacza to, że w tych dniach będzie można poczytać o danym języku i kraju z perspektywy innego kraju. Na blogach będzie można znaleźć różnorodne artykuły, ciekawostki historyczne, językowe i kulturowe, teksty z ćwiczeniami, opowieści o stereotypach, sympatiach i antypatiach między poszczególnymi krajami, wpływach jednych języków na drugie i całe mnóstwo innych interesujących rzeczy! Całość domknie dzień, w którym blogerzy napiszą o naszym ojczystym języku i Polsce przez pryzmat innych kultur, będzie to 25 września.

Dlaczego właśnie wrzesień został wybrany „Miesiącem Języków”? To proste: 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków, ustanowiony w 2001 roku przez Radę Europy, i to właśnie święto zainspirowało blogerów do podjęcia inicjatywy. Dzięki niej można spojrzeć nawet na dobrze znany język z zupełnie innej perspektywy! A może nawet najdzie Was ochota na rozpoczęcie nauki któregoś z języków obcych, o których będzie mowa na blogach? 
Zapraszamy serdecznie do śledzenia akcji na blogach oraz na fanpage’ach. W akcji udział biorą:

Język angielski

Angielskic2

Angielski dla każdego

English-nook

English with Ann

Head Full of Ideas

Specyfika języka

W krainie deszczowców

Język chiński

Biały Mały Tajfun

Język francuski

Francais-mon-amour

Francuskie i inne notatki Niki

Love for France

Madou en France

Język gruziński

Gruzja okiem nieobiektywnym

Język hiszpański

Hiszpański na luzie

Język kirgiski

O języku kirgiskim po polsku

Język niemiecki

Językowy Precel

Niemiecka Sofa

Niemiecki po ludzku

Viennese breakfast

Język rosyjski

Rosyjskie Śniadanie

Język szwedzki

Szwecjoblog

Język włoski

Ciekawaosta

Studia, parla, ama

Wloskielove

W ramach współpracy z WN PWN blogerzy językowo-kulturowi zrecenzują dla Państwa nasze książki. Pierwsze recenzje już w październiku. Zapraszamy!

Przeczytaj także

Polecane recenzje