Wendy Griswold, znana socjolog kultury, w Polsce!

Nowość
Ocena:
  • Obecnie 5 na 5 gwiazdek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5

Dziękujemy za głos!

Już oceniałeś tą stronę, możesz oddać głos tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za oddany głos!

Zaloguj się lub utwórz nowe konto aby ocenić tą stronę.

fot. pixabay, geralt;

Wendy Griswold, autorka Socjologii kultury, otworzy konferencję naukową „Narody, Regiony, Organizacje – Współczesny Regionalizm, Różnorodność Kulturowa i Tradycja” na Uniwersytecie Szczecińskim.

Relację z tego wydarzenia będzie można obejrzeć w internecie: http://www.whus.pl/pl/streaming-whus/ 

Wendy Griswold,  profesor nauk humanistycznych i socjologii na amerykańskim Northwestern University, jest również literaturoznawczynią – ukończyła filologię angielską na Duke University. Zajmuje się głownie socjologią kultury i socjologią literatury, a swoje badania prowadzi w wymiarze ponadnarodowym. Badaczka wykorzystuje zarówno perspektywę socjologiczną, jak i humanistyczną i filologiczną, dzięki czemu jej prace zalecają się ciekawym podejściem interdyscyplinarnym.

Książka Socjologia kultury. Kultury i społeczeństwa w zmieniającym się świecie zdobyła uwagę czytelników na całym świecie. Autorka podejmuje w niej refleksje nad takimi zagadnieniami, jak sposoby opisywania kultury, systemy znaczeń w kulturze czy związki kultury i władzy. W centrum zainteresowań badaczki stoją przedmioty praktyk kulturowych, które włącza ona w procesy komunikacji i interakcji w zmiennych społeczno-kulturowych kontekstach. Analiza obiektu kulturowego jako elementu szerszego kontekstu społecznego, może być, według autorki, obiecującą perspektywą dla studiów nad dynamiką kultury. Należy również dodać, że niewątpliwym atutem podejścia badawczego Wendy Griswold  jest włączenie do sfery rozważań kulturowych również takich obszarów życia zbiorowego, jak polityka i ekonomia.

Socjologia kultury Wendy Griswold jest doskonałym wprowadzeniem do socjologii kultury, pozwala lepiej zrozumieć wpływ kultury na świat społeczny, a dzięki nowoczesnemu podejściu autorki stanowi również interesująca lekturę dla czytelników zainteresowanych globalnymi transformacjami kulturowymi.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać egzemplarz książki Wendy Griswold!

 

Więcej na temat konferencji: http://myslec.pwn.pl/Wydarzenia/III-Miedzynarodowa-Konferencja-Naukowa-Narody-Regiony-Organizacje-Wspolczesny-Regionalizm-Roznorodnosc-Kulturowa-i-Tradycja

Przeczytaj także

Polecane wydarzenia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej Zamknij